/static/upload/jak_koupit_apartman.jpg

JAK KOUPIT APARTMÁN

/static/upload/jak_koupit_1.jpg

Bezpečně Vás provedeme celým procesem – od podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní, financování bytu, až po převzetí klíčů od Vašeho nového apartmánu. Na začátku nás oslovíte prostřednictvím  kontaktního formuláře, kde nám sdělíte, o který byt máte vážný zájem. Zpravidla během pár hodin, nejpozději však druhý den, se Vám ozveme, sdělíme bližší informace, odpovíme na otázky a dohodneme se na dalším pracovním postupu.

/static/upload/jak_koupit_2.jpg

REZERVACE

Pro nezávaznou rezervaci bytu stačí dodat údaje pro přípravu SoSBK (Smlouvy o smlouvě budoucí kupní). Vámi vybraný byt bude tímto na 10 dní rezervován, abyste měli dostatek času projít si smlouvy a veškeré podklady, než dojde k samotnému podpisu. Rezervační smlouvy v současné době neděláme, rovnou podepisujeme SoSBK.

PODPIS SOSBK A PRVNÍ PLATBA

Po podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní Vám vystavíme fakturu na první zálohu a harmonogram plateb. První faktura má splatnost týden, ty budoucí pak 30 dní.

KOLAUDACE, PŘEDÁNÍ APARTMÁNU

Ihned po kolaudaci vystavujeme klientům faktury na posledních 10% ceny, přičemž zároveň dokončujeme a fakturujeme případné klientské změny. Zároveň s tímto krokem začínáme připravovat kupní smlouvu. Po podpisu kupní smlouvy a podání vkladu na převod vlastnictví bytu na nového majitele na katastru předáváme byty klientům.

HARMONOGRAM PLATEB

1. první záloha 20% do 7 dnů po podpisu SoSBK
2. záloha 15% do 30 dnů po podpisu SoSBK
3. záloha 15% do 30 dnů od vkladu prohlášení vlastníka rozestavěné stavby do katastru nemovitostí
4. záloha 20% do 30 dnů od dokončení příček, vnitřních rozvodů elektro, vody a kanalizace bytu
5. záloha 20% do 30 dnů od dokončení fasády, vnitřních instalací a omítek bytu
6. doplatek 10% do celkové kupní ceny po kolaudaci bytu, před podpisem kupní smlouvy

Ceny bytů jsou uvedené včetně 12% DPH a vstupují v platnost od 1. 1. 2024.

/static/upload/jak_koupit_3.jpg

FINANCOVÁNÍ KOUPĚ APARTMÁNU

Jelikož budou všechny jednotky v rámci projektu kolaudovány jako bytové, je možné jejich koupi financovat prostřednictvím hypotečního úvěru, a to až do výše 80%-90% hodnoty nemovitosti. Dokážeme přizpůsobit SoSBK pro potřeby banky tak, aby bylo možné kupovaným bytem ručit a hypotéku čerpat postupně. Pro zajištění financování Vašeho nového bytu Vám poskytneme kompletní servis prostřednictvím našeho partnera Broker Consulting, a.s. předního nezávislého zprostředkovatele hypotečních úvěrů od bank na českém trhu, který převezme na sebe veškeré starosti spojené s hypotékou. U vybraných bank využijete vyjednané slevy na úrokových sazbách a poplatcích, což Vám velmi zlevní celý proces financování. Vyřízení úvěru je zcela zdarma.